تحلیل گر داده

Data Analyst

جمع آوری داده ها، پردازش و تجریه و تحلیل آماری، استخراج الگوهای پنهان

مخاطبین این موقعیت شغلی افرادی هستند که داده‌ها را جمع‌آوری، پردازش و تجزیه‌ و تحلیل آماری کرده و از بین آن‌ها روابط پنهان را کشف می‌کنند. به بیان ساده‌تر، وظیفه تحلیل‌گر داده، دریافت داده‌های خام و تبدیل آن‌ها به دانشی است که بتواند در اختیار مدیران مشاغل و کسب و کارهای مختلف قرار گیرد. تا این افراد با استفاده از دانش جدید بتوانند تصمیمات مناسب‌تری اتخاذ کرده و باعث کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمد و در نتیجه سوددهی بیشتر کسب و کار شوند.

آشنایی با مسئولیت های تحلیل گر داده

تحلیل گر داده‌ها فردی است که پردازش و تجزیه و تحلیل آماری داده‌ها را انجام می‌دهد. او می‌تواند اعداد و داده‌ها را به انگلیسی ساده ترجمه کند تا به سازمان‌ها و شرکت‌ها کمک کند که چگونه تصمیمات کسب‌وکار بهتری را اتخاذ کنند. چه در تحقیق بازار باشد، ارقام فروش، تدارکات و یا هزینه‌های حمل و نقل، هر کسب‌وکار اطلاعات را جمع‌آوری می‌کند. یک تحلیل گر داده‌ این داده‌ها را انتخاب کرده و مواردی مانند نحوه قیمت‌گذاری مواد جدید، نحوه کاهش هزینه‌های حمل و نقل، و یا نحوه برخورد با مسائلی را که برای شرکت هزینه دارند را تعیین خواهد کرد. انواع مختلفی از تحلیلگران اطلاعاتی در این زمینه از جمله تحلیلگران عملیات، تحلیلگران بازاریابی، تحلیلگران مالی و غیره وجود دارد.

مسیر پیشنهادی استاندارد تحلیل گر داده


مسیری که توسط اساتید مجرب و متخصصین خبره فیلد تحلیل گر داده در مدرسه بیگ دیتا طراحی شده است، یک دوره 6 ماهه در طی 144 ساعت خالص آموزشی در 4 مرحله آموزشی تدوین شده است. مبنا و اساس چینش سرفصل های دوره تحلیل گر داده بصورت تجربی و با بهره مندی از مباحث نوین مراکز علمی معتبر دنیا خواهد بود. 

نقشه راه برای دوره تحلیل گر داده

طول زمان برگزاری دوره 144 ساعت در مدت 6 ماه خواهد بود.

روز برگزاری دوره، جمعه هر هفته، صبح ها از 9 تا 12 و عصرها از 17 تا 20 خواهد بود. 

روش حق سرمایه گذاری دوره بصورت آنلاین و بر بستر پلتفرم مدرسه بیگ دیتا صورت خواهد گرفت.

شیوه برگزاری دوره به منظور سلامتی هرچه بیشتر شرکت کنندگان گرامی در شرایط کرونا بصورت آنلاین خواهد بود.

به منظور اطلاع از زمان های پیش ثبت نام دوره و شروع دوره می توانید به صفحه تقویم آموزشی مدرسه بیگ دیتا مراجعه فرمایید.

 

.